To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyæ pe³n± wersjê tematu, kliknij TUTAJ
PTT Klan- Polski Multigaming / FORUM
PTT Klan- Polish Tactics Team - Polski Multigaming

Pomoc Techniczna - Dobór s?uchawek

Spirit - 2013-04-12, 13:16
Temat postu: Dobór s?uchawek
Otó? jak w temacie zamierzam wymieni? s?uchawki ( obecnie mam Plantronics GameCom 777 ), gdy? pad? mikrofon oraz zacz??o trzeszcze? w lewej s?uchawce co jest bardzo denerwuj?ce. Na oku mam takie: http://www.morele.net/slu...alw-as-441858/. I tutaj czekam na wasze opinie na temat tych s?uchawek oraz na inne alternatywy. Zaznaczam, ?e preferuj? s?uchawki gamingowe o bardzo dobrej jako?ci d?wi?ku. Co do przedzia?u cenowego to do 350 z?.


Karta d?wi?kowa: Asus Xonar DG

qoobeq - 2013-04-12, 13:54
Temat postu: Re: Dobór s?uchawek
Spirit napisa³/a:
Zaznaczam, ?e preferuj? s?uchawki gamingowe o bardzo dobrej jako?ci d?wi?ku.


Hehe, nie wiem, czy co? takiego istnieje :P

W tym przedziale cenowym masz Senki PC-320. Kto? z klanu ostatnio kupowa? 323D, czyli 320ki z wbudowan? d?wi?kówk?, popytaj jak tam jako?? d?wi?ku.

Sceptycznie podchodzi?bym do tych Asusów (aktywny ANC?), chocia? patrz?c po recenzjach, to maj? na prawd? dobre opinie.

Spirit - 2013-04-12, 15:12

Chodzi?o mi po prostu o dobr? jako?? d?wi?ku pod wzgl?dem gamingowym, czyli mi?e dla ucha efekty d?wi?kowe w grach itp :P A co do Asusa to w?a?nie w tym s?k, ?e recenzje s? nawet bardzo dobre, a opinie Asus co do s?uchawek ma jak? ma.
QuakeSter - 2013-04-12, 15:24

z góry odrazdzam creative shitblaster jakby? wpadl na taki pomysl, wszyscy tu wiedza chyba czemu ...
qoobeq - 2013-04-12, 15:47

Ja bym si? zastanawia? mi?dzy tymi Asusami, Razer Carcharias (mia?em, gdzie? tam si? na forum o nich rozpisywa?em) i Senkami PC-320.
Spirit - 2013-04-17, 21:39

Kupi?em nowe s?uchawki, a konkretnie Asusy ale nie mo?e mi da? spokoju denerwuj?ce trzeszczenie w lewej sluchawce. Dodam, ?e jak pisz? na klawiaturze to dok?adnie w tym samym momencie pojawiaj? si? krótkie trzaski w "rytm" klawiatury. Jakie? pomys?y?
batar183 - 2013-04-18, 10:41

Spirit napisa³/a:
(...) nie mo?e mi da? spokoju denerwuj?ce trzeszczenie w lewej sluchawce(...)


Jakiekolwiek odst?pstwa od "normalnego" d?wi?ku w s?uchawkach za Trzy i Pó? stówy = gimme back my money, or Wymiana + opierdol !

lesiu825 - 2013-04-18, 10:48

Ale w poprzednich s?uchawkach te? w lewej trzeszcza?o to mo?e gniazdo rozwalone albo z kart? co?.
Spirit - 2013-04-18, 12:13

No wlasnie mam karte d?wi?kow? Xonar DG ale jak czyta?em to wiele osób ma taki sam problem nie tylko z tymi sluchawkami....ale pó?niej pod??cze do przedniego panelu i zobacz? czy b?dzie ró?nica
jajeczkoo - 2013-04-18, 13:33

Spirit napisa³/a:
No wlasnie mam karte d?wi?kow? Xonar DG ale jak czyta?em to wiele osób ma taki sam problem nie tylko z tymi sluchawkami....ale pó?niej pod??cze do przedniego panelu i zobacz? czy b?dzie ró?nica


Xonar dg to najtansza karta asusa wiec nie spodziewaj sie po niej rewelacji. To zwykla budrzetowka c-media CMI8786. Pozadne xonary sa na av 100 lub av 200... Kup jakiegos sound blastera albo asusa dx lub wyzej. Moja dg lezy w szufladzie bo to jakies nieporozumienie. Nawet ten wzmak wbudowany to jakas trzeszczaca sciema....Kupilem soundblaster x-fi pro 5.1 i jest o niebo lepiej dzwiek. Nic nie trzeszczy piszczy czy buczy jak w dg. Moze to nie jakis wypas ale nie mam miejsca na plycie na xonara d2 czy dx bo karta grafiki zabrala 3 sloty.

qoobeq - 2013-04-18, 15:11

1. Wlacz/wylacz redukcje szumow w sluchawkach.(stawiam ze to ten innowacyjny wynalazek pierdoli sie)
2. Przetestuj inne sluchawki.
3. Przetestuj sluchawki na innym kompie.
ps. Uwazalbym na dwie ostatnie serie Soundblasterow. Od Recon3d (cala seria to ta sama karta, nazwa rozroznia tylko dodatki, jak np. panel przedni).
Mam wlasnie 3d, emulacja dzwieku przestrzennego w grach dziala bardzo dobrze, ale juz do jakosci dzwieku przy muzyce i filmach mam duze zastrzezenia. Na pewno nie jest to karta godna swojej ceny. I chyba rynek to odzwierciedlil, bo udalo mi sie ja dorwac za 1/3 ceny krotko po premierze. Wszyscy, ktorzy przesiedli sie.ze starszych SB klneli na Recony niemilosiernie. Najnowsza seria to podobno jeden i ten sam pies, poza topowym, cholernie drogim modelem. Rozmawialem z supportem, czy warto jest upgrade zrobic, koles (pracownik SB) powiedzialmi, zebym sobie darowal, bo nowa seria nie wnosi praktycznie nic nowego.

Spirit - 2013-04-18, 17:15

Ok dzi?ki za pomoc, sprawdz? na drugim kompie i na lapku i wtedy b?dzie wiadomo, co jest nie tak i dam zna?, czy problem jest rozwi?zany ;)
qoobeq - 2013-04-18, 17:54

Sprobuj tez bez baterii w sluchawkach. Z tego co do tej pory napisales stawialbym wlasnie na ANR w sluchawkach, albo wadliwy, albo to wlasnie tak dziala, w koncu ten system emituje dzwieki, zeby zaklocic szumy z otoczenia, moze po prostu, glupieje przy odglosach z twojej klawy :P
Spirit - 2013-04-18, 21:42

Wla?nie nie wiem dlaczego, ale bez baterii s?uchawki wgl przestaj? dzia?a? :D
qoobeq - 2013-04-18, 23:03

nawet przy wylaczonym anr? dziwne kwa te asusy.
Na jakichs review widzialem, ze jest tam dioda, ktora sygnalizuje, ze anr jest wlaczone. Nie pali sie ona przypadkiem caly czas u ciebie? Da sie wylwczyc anr? Na bank jakis przelacznik jest na sluchawkach. Masz ten sam efekt z wl/wyl anr?

Ps. Oddaj ten wynalazek i wez Senki :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group