To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyæ pe³n± wersjê tematu, kliknij TUTAJ
PTT Klan- Polski Multigaming / FORUM
PTT Klan- Polish Tactics Team - Polski Multigaming

Pomoc Techniczna - Problem z PC.

hunterPL96 - 2013-10-05, 11:18
Temat postu: Problem z PC.
I znowu prosz? o pomoc. Wczoraj wieczorem tj.04.10, siedz? sobie ?adnie przed monitorkiem i nagle j*b, lag po ca?ej lini, zero reakcji kompa na cokolwiek, muzyka, któr? s?ucha?em przed crashem równie? wyr?ba?a po ca?ej linii. Nie zosta?o mi nic innego jak nacisn?? guziczek z ty?u obudowy na zasilaczu i pozbawi? mój komputer ?yciodajnej energii pr?du. Po tej operacji oczywi?cie chcia?em znów uruchomi? pc, ale on odpowiedzia? mi tak:
ODPOWIED? KOMPUTERA

Po kilku próbach startu mój pc, znów ruszy? i wszystko by?o ok, do momentu dzisiejszego, porannego rozruchu kompa, znów to samo, próbowa?, próbowa? a? po 10 minutach uda?o mu si? uzyska? odpowiedni? moc, by si? uruchomi? ;p

Czy kto? ogarnia temat co mo?e by? nie tak?

ps. przepraszam za jako?? filmu.

aimathead - 2013-10-05, 12:09

Jak wiatrak zaczyna kr?ci? to wy?wietla cokolwiek na monitorze? Nie s?ycha? beep'a z biosu?

I na kurwa lito?? bosk? czemu w tym kompie jest tyle kurzu? :P
No chyba ze to przez jako?? filmu :>

hunterPL96 - 2013-10-05, 12:20

aimathead napisa³/a:
Jak wiatrak zaczyna kr?ci? to wy?wietla cokolwiek na monitorze? Nie s?ycha? beep'a z biosu?

I na kurwa lito?? bosk? czemu w tym kompie jest tyle kurzu? :P
No chyba ze to przez jako?? filmu :>


Nie, nic niestety na monitorze nie jest wy?wietlane, a co do kurzu to od roku czasu dzi? otwar?em bud? dopiero ;p
ps. tak przy okazji wymieni si? past? na procku bo widz? ?e ma?o ju? no i spr??one powietrze w ruch ;p

MoonCrash - 2013-10-05, 12:27

Wygl?da to troche jakby problemy z p?yta glowna.
hunterPL96 - 2013-10-05, 12:30

MoonCrash napisa³/a:
Wygl?da to troche jakby problemy z p?yta glowna.


Nawet mnie moon nie strasz.
Ale co najciekawsze, po tym jak mocniej zakr?c? korb? i komp si? uruchomi to dzia?a bez zarzutów (nie licz?c wczorajszego laga) wydajno?? w grach itp. nie zmieni?a si?.

aimathead - 2013-10-05, 12:33

Cytat:
Wygl?da to troche jakby problemy z p?yta glowna.


Prawdopodobnie tak.

Mo?esz jeszcze wyci?gn?? ko?ci z pami?ci? i po kolei testowa? tylko na 1.

hunterPL96 - 2013-10-05, 12:47

aimathead napisa³/a:
Cytat:
Wygl?da to troche jakby problemy z p?yta glowna.


Prawdopodobnie tak.

Mo?esz jeszcze wyci?gn?? ko?ci z pami?ci? i po kolei testowa? tylko na 1.


Najciekawsze jest to, ?e je?eli komp ju? si? uruchomi i za chwilk? go wy??cz? to z ponownym rozruchem nie ma problemu "odpala od pierwszego kopa" ;p

qoobeq - 2013-10-05, 12:55

Hmmm... Zasilacz?
MoonCrash - 2013-10-05, 13:25

Przy zasilazy to by mu nawet nie startowaly wiatraczki. Zobacz czy katalizatorki nie sa spuchni?te
hunterPL96 - 2013-10-05, 16:25

MoonCrash napisa³/a:
Przy zasilazy to by mu nawet nie startowaly wiatraczki. Zobacz czy katalizatorki nie sa spuchni?te


Tylko powiedz mi co to s? te katalizatorki :P

MoonCrash - 2013-10-05, 16:59


joksikPDG - 2013-10-05, 18:01

to si? zwie kondensator :D ka?dy kondensator ma p?aski wierzch nawet lekkie wybrzuszenie mo?e oznacza? uszkodzenie(ale nie musi).

te? bym obstawia? na zasilacz, je?li na p?ycie g?ównej by si? co? "spali?o" to hunter by w ogóle nie pogra?.

hunterPL96 - 2013-10-05, 19:09

Sprawdzam w?a?nie i okazuje si? ?e komp jeszcze do lutego na gwarancji. Mam nadziej? ?e prze?yje jeszcze weekend i w poniedzia?ek uderzam do serwisu, przynajmniej w celu weryfikacji co mo?e by? nie tak.
MoonCrash - 2013-10-05, 20:53

No fakt to kondensatory:d pokr?cilo mi sie.
KWB_Daras - 2013-10-05, 21:29

Hunter zanim go wylslesz proponuje go przeczyscic bo jak sie okaze ze to kurz spowodowal problem to Ci policza za "kompleksowe czyszczenie"(czytaj jebna sprajem to co ty w domu zrobisz) okolo 100zl i Ci odesla kompa...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group