To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyæ pe³n± wersjê tematu, kliknij TUTAJ
PTT Klan- Polski Multigaming / FORUM
PTT Klan- Polish Tactics Team - Polski Multigaming

Pomoc Techniczna - Dysk SSD

macieksun - 2014-01-28, 17:55
Temat postu: Dysk SSD
Witam
Chcia?bym sobie kupi? dysk SSD 250GB pod BF4 zatem mam kilka pyta? w tej sprawie:

1. Czy BF b?dzie lepiej ?miga? zainstalowany na tym dysku (dysk jako kolejna partycja, a system postawiony na zwyk?ym HDD)?
2. Czy musz? postawi? Windowsa i BF4 na SSD, aby by?o OK?
3. Napiszcie prosz?, której firmy najlepiej kupi? tytu?owy dysk?

czekam na info i pozdrawiam
Maciek

jajeczkoo - 2014-01-28, 18:35

Pierwsze to instalujac windowsa na dysku hdd a bf4 na ssd to jak kupic felgi od ferrari i jezdzic z nimi ale w srodku na tylnim siedzeniu.


Zasada dzialania jest taka:
montujesz dysk ssd do kompa stawiasz system
instalujesz bf na tym dysku ssd
calkowicie wypinasz hdd uzywasz tylko jako dysku dodatkowego
lepiej jest kupic dwa dyski po 128 gb i zrobic raid 0 niz jeden 240 gb
a teraz slow kilka dla wyjasnienia mojej teorii.
Dwa dyski jak wiadomo dzialaja o okolo 50% szybciej niz jeden 250gb nawet najszybszej firmy na swiecie. Dyski ssd niestety zuzywaja sie szybciej niz talezowe srednio dziennie tracimy tak na prawde pare bajtow i niestety to jest gorzka prawda bo zapewniali nas ze beda dzialac 15 lat bezawaryjnie a tu kupa. Proces technologiczny jest coraz mniejszy i najzwyczajniej w swiecie kostki nand padaja jak przecinaki a nie wspomne juz o kondziorach smd gdzie ich zywotnosc jest o wiele krotsza. Dlatego polecam Ci dwa dyski jak jeden pierdolnie bedziesz mial drugi na czas gwarancji lub zakupu kolejnego. Rzadko sie zdarza ze sie siekna oba jednoczesnie a na raidzie system zapierdala niewiarygodnie szybko, wiem bo sam mam raid 0 ssd 2x 128MB.

b4son - 2014-01-28, 20:59

A czy jak mam dysk systemowy ssd 64gb i dokupie nast?pny 64gb na bfa to wyjdzie to samo o czym mówisz Papu??
macieksun - 2014-01-29, 08:05

Ale to wi??e z zakupem nowej p?yty g?ównej bo moja RAID-u nie obs?uguje. Ale dzi?ki za info. Nie wiedzia?em, ?e te dyski s? takie awaryjne, zostan? jednak przy moim stary HDD tylko poszukam lepszej grafiki po wyp?acie.

PS Ahmed "?o?" mówi?, ?e karty staniej? po nowym roku czekam ju? trzy miechy, a ceny si? trzymaj? - zlinczowa? go na krzy?u za herezje!

jajeczkoo - 2014-01-29, 08:15

Takim sposobem to mozesz czekac do konca zycia na nowe bezawaryjne ssd. Generalnie jakies tam super chiper portal przewidzial im zywotnosc rynkowa do 2024 rok pozniej ma wejsc cos nowego, tylko co. Poszukaj hybrydy ssd-hdd to aktulnie bardzo dobre wyjscie. Druga sprwa jesli Twoja plyta nie obsluguje raidu to moze miec problemy z osiagnieciem pelnej predkosci oferowanych przez ssd czy hybrydy ssd/hdd.

Bierz smialo nowy dysk, jak pisalem zjebac sie moze po 15 latach albo po pol roku jak moj pierwszy na awaryjnych sandforce-ach. To taki sam wynik jak hdd, albo chodza latami albo zaraz glowica zaczyna napierdalac po talezach i jest po nim.

Bason mozna tylko w raidzie trzeba stawiac nowy system jak dolozysz dysk. Sprawa kiepska jest pojemnosc po wgraniu bf, zostanie Ci ok 60 MB z tych dwoch dyskow czyli generalnie windows plus bf, miejsca na Twoje czity braknie.

b4son - 2014-01-29, 10:18

a jakby jeden dysk by? 128gb? Czy musz? by? takiej samej pojemno?ci?
Teraz mam 18gb wolnego miejsca na ssd, je?li na nowym (64gb) by?by tylko bf co by z?ar?o tyle miejsca?

tak wiem, nie ogarniam tematu :D

jajeczkoo - 2014-01-29, 10:47

b4son napisa³/a:
a jakby jeden dysk by? 128gb? Czy musz? by? takiej samej pojemno?ci?
Teraz mam 18gb wolnego miejsca na ssd, je?li na nowym (64gb) by?by tylko bf co by z?ar?o tyle miejsca?

tak wiem, nie ogarniam tematu :D



Niestety jak dokupisz dysk o pojemnosci 128 i zrobisz raid z dyskiem o pojemnosci 64 to calosc bedzie miala tylko 128 dlatego w Twoim przypadku lepiej jest kupic dysk o pojemnosci 64. Po wgraniu systemu i bf zostanie Ci ok 70gb wolnego miejsca o ile dobrze pamietam, ja tak mialem postawionego bf3 na dysku 128.

64+64=128 raid 0
64+128= 64 raid 0 tu matematyka nie ma znaczenia bo zawsze w raid zostaje uwzgledniona pojemnosc mniejszego dysku x2 czyli w tym wypadku 64-ki.
128+128=256
128+256=128 itd......

Njapierw upewnij sie czy Twoja plyta obsluguje w ogole raid 0....

b4son - 2014-01-29, 10:55

Ok, juz rozumiem. Dzi?ki.
aimathead - 2014-01-29, 19:27

Cytat:
PS Ahmed "?o?" mówi?, ?e karty staniej? po nowym roku czekam ju? trzy miechy, a ceny si? trzymaj? - zlinczowa? go na krzy?u za herezje!


No wi?c Macieju "?osiu" zapraszam np. na purePC, porówna? ceny kart listopad/grudzien 2013 a stycze? 2014 ;) wszystko posz?o par? z? w dó?, oprócz topowych modeli oczywi?cie - te s? nawet troch? dro?sze. Z tego co pami?tam, to celowa?e? raczej w bud?etowe produkty ;)

tyr8338 - 2014-02-09, 13:43

Dyski hybrydowe to niestety kupa je?li chodzi o gry bo ilez tam jest tego ssd prawdziwego w tej hybrydzie ? Na pewno nie starczy nawet na 1/10 map i tekstur z bf4 wiec si? nie b?dzie szybciej wczytywal.
spocony pelikan - 2014-02-13, 14:28

chybrydy sa z ró??ymi pojemno?ciali SSd ale fakt , sza?u nie ma do gier. Dobrze si? spisuj? w kopiowaniu itp bo z tego co pamietam to te ssd jest tylko tak jak by ram , czyli z tego co mi wiadomo na cze?ci ssd nie mozesz zapisa? nic na sta?e


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group