Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wodzu
2012-01-02, 17:50
Nowy sprz?t- problem
Autor Wiadomość
Użytkownik [W]matiax 
Braterstwo Broni

Weteran




Informacje
Wiek: 53
Dołączył: 13 Mar 2009

Posty: 255
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-14, 19:36   

ten Asrock to nie jest raczej p?yta do mocnego kr?cenia prockĂłw tylko ewentualnie do kr?cenia bo asrock robi p?yty raczej lowendowe ewentualnie standard jak ta. na stronce Benchmark widac ?e po podkr?ceniu mo?e sprawia? problemy i pewnie to nie jedyne problemy. Trzeba by poczyta? fora o uzytkownikach tej p?yty i problemami z podkr?canem z rĂłznymi prockami.
 
 
     
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Użytkownik [W]batar183 
Weteran




Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 04 Maj 2010

Posty: 940
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-08-14, 20:14   

matiax napisał/a:
ten Asrock to nie jest raczej p?yta do mocnego kr?cenia prockĂłw tylko ewentualnie do kr?cenia bo asrock robi p?yty raczej lowendowe ewentualnie standard jak ta. na stronce Benchmark widac ?e po podkr?ceniu mo?e sprawia? problemy i pewnie to nie jedyne problemy. Trzeba by poczyta? fora o uzytkownikach tej p?yty i problemami z podkr?canem z rĂłznymi prockami.

Ja tam nie widz? ?eby sprawia?a jakie? problemy, z tymi rzeczmi z ktĂłrymi sobie nie zadobrze nie radzi z racji budowy sandy bridge maj? p?yty g?Ăłwne wszystkich producentĂłw, zreszt? nawet w tym artykule pisz? ?e z racji na swoje mo?liwo?ci nie wwydaje si? bud?etow? i bez problemu poszed? im 2600k na 4,8 zreszt? polecaj? t? p?yt? jak wi?kszo?? portali internetowych i jedna z najbardziej popularnych obecnie w?rĂłd u?ytkownikĂłw nie mĂłwie o maniacach bo wiadomo ?e ci wybior? MSI za 900 z? z 3 slotami SLI - po co to komu.
No i dalej nie potrafi? zroumie? gdzie? ty w tym artykule wyczyta? jakie? negatywne opinie przecie? oni j? tam zachwalaj? co pĂł? zdania. Dobry link da?e? ?
A na nejednym forum kolesie maj? na ch?odzeniu powietrznym pod 5.1 GHz wykr?cone na niej.
Zreszt? http://www.tweaktown.com/...iew/index5.html - produkt must have podkecili na niej bez problemu do 4.92 GHZ

Dobrze matiax ?e da?e? ten artyku?, Tutaj masz spirit pokazane ?e jak dali na Manual Turbo bost maj? pod spodem do wyboru Power Limity http://forum.pccentre.pl/...ock-z68-pro3-m/

WrĂł?... oni 2500k podkr?cili bez problemu do 4.8 nie i2600k a wi?c jeszcze lepiej im wysz?o
_________________
 
 
     
Poziom: 27 HP   1%   17/1795
   MP   100%   857/857
   EXP   27%   23/83
Użytkownik [W]Spirit 
Braterstwo Broni

Dywizja Battlefield

Dywizja COD

Weteran




Informacje
Wiek: 28
Dołączył: 10 Paź 2010

Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-14, 22:23   

Wszystko co potrzebne ju? ustawi?em, jednak w opcji VCore mam ustawiony tryb Fixed i 1.4 V i mimo tego obok pisze, ?e mam 1.288 V. I problemem jest, ?e skacze to napi?cie i wko?cu jak skoczy do okolic 1.2 to mam blue screen.


>> Czy to mo?lwe, ?e przy 3.4 GHz mia?em w bc2 60 fps, a przy 4.4 GHz mam nadal 60 ?
_________________
" Niezależnie od sytuacji zawsze bądź po prostu sobą "
 
 
     
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Użytkownik [W]batar183 
Weteran




Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 04 Maj 2010

Posty: 940
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-08-15, 09:46   

Kole? na tym samym sprz?cie co ty ma 80~140 FPS w BC@ przy 4.5 GHz karta nie podkr?cona.
S?k tkwi w tym aby znale?? stabilne dla danego taktowania.

Jeszcze tak my?l? ?e mo?e trafi? ci si? model p?yty co nie trzyma napi??, ale raczej wydaje mi si? ?e co? ?le robisz albo czego? nie robisz.
A ty napi?cia sprawdzasz na CPUz ? Po przestawieniu na jak?? warto?? i save'ie i restarcie wejd? w biosa na zak?adk? HWMonitor i tam sprawd? napi?cia mo?e CPUz ci? k?amie.

A jak nie pomo?e sprawdzanie w HWMonitor to u?yj opcji OFFSET dla napi?? a nie MANUAL
to robi ?e nie ustawiasz napi?? na sztywno tylko dodajesz ile mo?e maks bra? w tym ?e to est nie dok?adny system i po dodaniu ka?dej wy?szej opcji musisz sprawdzi? ile efektywnie dodaje w HWMonitor.

Jeszcze zaraz jeszcze raz krokowo napisz? po kolei mo?e co? pomin??e?

[ Dodano: Pon 15 Sie, 2011 ]
1. Tego jeszcze chyba nie robili?my >> Opcja PLL Overvoltage daj na Enable
2. Short Duration Power Limit, Long Duration Power Limit do warto?ci 250 !!! ! jak tego nie zrobisz b?dzie ci spada? napi?cie
- to jest podstawa co zabrania si? za podkr?canie na Sandy Bridge - a wi?c na zak?adce CPU Control aby te opcje sta?y si? dost?pne musisz da? Turbo Boost Power Limit na Manual
3. Spread Spectrum - Disabled
4. W tym momencie kr?cisz >mno?nik + napi?cia
5. Dla stabilno?ci je?li VCore nie pomaga mo?na podbi? System Agent Voltage jednak nie wi?cej jak 1,0 V
6. Oraz I/O do warto?ci max 1,1 V
^^ kombinacja w/w krokĂłw powinna da? ci stabilno??, jak nie sprĂłbuj dla innego mno?nika x43 albo x45 mo?e masz dziur? na x44

Kolesie te? radz? z tego benchmarka co matiax da? ustawi? na sztywno napi?cia i timingi dla ramu je?li kupi?es te Corsairy to timingi ustaw 9-9-9-24
napi?cie napisz ile obecnie masz bo te ramki pono? chodz? na 2V ale co? du?o(napisz mi ile na pude?ku albo ko?ciach pisze) i jak podkr?casz procka zrzu? cz?stotliow?? (Ram Frequency) z 1600 na 1333 MHz jak komp b?dzie stabilny wrĂłci si? do ramu.

Je?li dalej nie znajdziesz stabilnego ustawienia dla tych mno?nikĂłw to jed? pokolei z mno?nikiem i napi?ciem od x35 - tak d?ugo a? nie b?dzie chcia? wsta? w tym momencie dovoltujesz tak d?ugo a? wstanie i znowu mno?nik ...

A no i jeszcze jedno, bo mo?e z?? strategi? obra?e?. OC to nie jest kwestia pĂł? godziny hop siup i zrobione z tym si? trzeba pom?czy? sam widzisz ile opcji razem przez siebie ile kombinacji daje, aby wszystko dogra? na ostatni guzik potrzeba troch? wi?cej czasu wi?c we? to sobie na spokojnie a w ko?cu trafisz w optymalne ustawienia.
_________________
 
 
     
Poziom: 27 HP   1%   17/1795
   MP   100%   857/857
   EXP   27%   23/83
Użytkownik [W]Spirit 
Braterstwo Broni

Dywizja Battlefield

Dywizja COD

Weteran




Informacje
Wiek: 28
Dołączył: 10 Paź 2010

Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-16, 12:35   

Ko?cz? z podkr?caniem, bo po wykonaniu tych wszystkich krokĂłw musz? zanie?? komp do serwisu....Do ekranu biosu dostaje si? co trzeci rozruch i po 5 sekundach zawiesza si? komp. i tak w kĂł?ko....jedynie 2 razy mi si? uda?o uzyska? stabilno?? biosu przez wi?cej ni? 10 sekund i za pierwszym razem napi?cie wynosi?o poni?ej 1.200 V, a za drugim powy?ej 1.450 V.



EDIT >>> Dobra uda?o mi si? przywrĂłci? stabilno?? poprzez ustawienie wszystkiego tak jak by?o...i mam takie pytanie, jaki jest sens podkr?cania, jak przy 3.4 GHz mam w ka?dej grze po 60 fps ( prawie w ka?dej bo Shogun 2 mi si? przycina ) i na 4.4 GHz te? mam w ka?dej grze rĂłwno po 60 fps.
_________________
" Niezależnie od sytuacji zawsze bądź po prostu sobą "
 
 
     
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Użytkownik [ZPTT]amrac 
Znajomy PTT




Informacje
Wiek: 38
Dołączył: 06 Lut 2011

Posty: 66
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2011-08-17, 08:57   

Wiekszo?? gier ma zablokowane na stale albo na 90 FPS max albo 60. Oczywi?cie w niektĂłrych da sie to odblokowa?. Np. dla mnie jak w szczelankach mam ponizej 90 fps to nie ma sensu gra?. A co do podkrecania niestety trzeba by?o dozuci? ze 100-200 z? i kupic asusa albo dobrego gigabyte. Jak tylko wiedziales ze bedziesz chcia? podkreca? to trzeba bylo zainwestowac w p?yte z gĂłrnej pu?ki a nie s?abego Asrock-a bo w?a?nie tak si? ko?czy.
 
 
     
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
Użytkownik paziek 
My Anus, My Stolec!



Informacje
Wiek: 38
Dołączył: 12 Lip 2010

Posty: 288
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-08-17, 09:55   

Tak sobie teraz skojarzy?em po po?cie amraca - V-SYNC blokuje FPS na jak?? konkretn? warto??, w tym przypadku mo?e by? dosy? popularne dla monitorĂłw 60 FPS/Hz.
Sprawd? w grze, a dodatkowo sprawd? w panelu sterowania swojej karty graficznej (Catalyst czy te nVidiowe gĂłwno)
 
 
     
Poziom: 15 HP   0%   0/488
   MP   100%   233/233
   EXP   88%   31/35
Użytkownik [W]batar183 
Weteran




Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 04 Maj 2010

Posty: 940
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-08-17, 09:59   

Amrac jako? inni nie maj? problemĂłw z podkr?caniem na tej p?ycie. Wystarczy pobuszowac po forach i zauwa?y? ten fakt + to jest najpopularniejsza p?yta w?rĂłd graczy, mo?e i dlatego ?e jedna z ta?szych pod sandy bridge ale nie ma sensu dop?aca? do dro?szych z niepotrzebnymi bajerami, a asrock w niejednym te?cie odstawi? asusa o gigabyte nie mĂłwi? bo przwa?nie ma s?abe noty. Gigabyte do sandy bridge ci ka?dy odradzi, asus przesadza z cenami a asrock w testach wypada bardzo dobrze. Tak si? potem rodz? ploty asrock jest chujowy bo tak kto? napisa? gdzie? po czym posz?a fama i tak zosta?o a testy mĂłwi? co innego. Pozatym pochod? po forach gdzie doradzaj? jaki sprz?t kupi? 90% kolesi pod sandy doradza asrocka.

Zreszt? nie ma co daleko szuka? Fatii ma ta p?yt? i mia? na 5GHz wykr?conego ?eby sprawdzi? mo?liwo?ci procka teraz ma ni?ej bo po co mu 5 ale da si?, da si?. Tylko jak si? spirit po 6 godzinach zabawy w OC zrazi? to ju? nie moja wina. To nie jest zabawa na 10 minut i gotowe. W testach rĂł?nica pomiedzy super asusem czy msi a asrockiem to 22mhz w OC - i to jest nazywane s?abszymi mozliwo?ciami OC no prosz? was bardzo.
_________________
 
 
     
Poziom: 27 HP   1%   17/1795
   MP   100%   857/857
   EXP   27%   23/83
Użytkownik [W]Spirit 
Braterstwo Broni

Dywizja Battlefield

Dywizja COD

Weteran




Informacje
Wiek: 28
Dołączył: 10 Paź 2010

Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-17, 12:49   

Nie jestem batar zra?ony, tyle ?e nikt nie wie, dlaczego czego bym nie zrobi? mam 1.288 V, wi?c jak prĂłbuje podkr?ca? to mi ca?kowicie spada poni?ej 1.200 V i nawet bios si? nie chce w??czy? ;P . A drugi problem to w?a?nie ten jeszcze dziwniejszy, gdzie na 4.4 GHz mam tyle samo FPS w grze, co na 3.4 GHz. Je?li kto? mi powie, co jest ?le z tym to z ch?ci? b?d? kr?ci?.

[ Dodano: Sro 24 Sie, 2011 ]
Kupi?em ASUS Xonar DG, plantronics Gamecom 377 i wszystko jest ok oprĂłcz tego, ?e nie dzia?a mikro....w ustawieniach wydaje si? by? wszystko ok, ale mimo wszystko mikro nie dzia?a tak jak by by?o zmutowane. Jakie? sugestie?
_________________
" Niezależnie od sytuacji zawsze bądź po prostu sobą "
 
 
     
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





Odwiedź nas



Wszelkie prawa zastrzeżone przez PTT-Klan.pl

Zakaz kopiowania jakichkolwiek elementów strony bez zgody autora!!!
Administracja nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wysylane przez userów!!

Rok Założenia: 2005

Modyfikacje: WoDzU

ForumUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownloadSzukajFAQ