Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe sluchawki
Autor Wiadomość
Użytkownik [ZPTT]qoobeq 
Znajomy PTT




Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2011

Posty: 824
Skąd: UK
Wysłany: 2012-12-23, 15:26   

Tu co? ciekawego o s?uchawkach.

Dodatkowo porĂłwnanie s?uchawek tutaj
Ostatnio zmieniony przez qoobeq 2012-12-25, 16:59, w całości zmieniany 8 razy  
 
     
Poziom: 25 HP   1%   14/1490
   MP   100%   711/711
   EXP   79%   58/73
Użytkownik spocony pelikan 
pan i w?adca
Moderator

Dywizja Battlefield

Braterstwo Broni




Informacje
Wiek: 40
Dołączył: 15 Sie 2012

Posty: 337
Skąd: irlandia,cork
Wysłany: 2012-12-24, 00:50   

z mojej strony tak . Cykl na si?e rozpiszemy bez problemu i jakie? dopalacze sie te? da za?atwi? :D :spoko:

A tak na serio to co do s?uchawek to si? otar?em o par? sztuk i powiem na temacie tych co sam ods?ucha?em.
W/g mnie pierwsze pytanie USB czy JACK ?
To by?o pierwsze najwa?niejsze pytanie u mnie bo wywalaj?c powy?ej 400 zl na s?uchawki to warto si? zastanowi? ktĂłre si? bardziej przydadz?.

Plusy i Minusy

USB

+ Zintegrowana Karta muzyczna ( ogĂłlnie ka?da jest dobra )
+Mo?liwo?? wi?kszej regulacji d?wi?kĂłw, ciekawe oprogramowania edycji g?osu itp
+ b.du?a redukcja szumĂłw/zak?Ăłce? z??cza analogowego ( w porĂłwnaniu do Jacka )
+ brak k?opotĂłw z d?wi?kiem w grach jak i ich konfiguracj?
+ 5.1 ; 7.1 co si? cz??ciowo przydaje w grach.Ja osobi?cie nie gram bez 5.1 czy 7.1
+ plug and play



-brak mo?liwo?ci podpi?cia do mp3, kina, rĂł?nego typu odtwarzaczy
- cena , tylko ze tu kupujesz s?uchawki + kart? d?wi?kow?
-prze??czanie na s?uchawki z g?o?nikĂłw ( jak oprogramowanie nie ma trybu automatycznego,trzeba samemu prze??czy? )


BEZ.PRZEWODOWE
+ mobilno??
+ zasi?g ( np. po domu )
+ zazwyczaj d?uga praca na bateriach


- szumy porĂłwnywalne do JACKa



JACK 3,5

+ mo?liwo?? korzystania z nich nie tylko do grania, mp3 kino i reszta sprz?tĂłw z jackiem
+ cena
+ wi?kszy wybĂłr
+ ?atwe prze??czanie z g?o?nikĂłw na Jack


+/- d?wi?k zale?ny od karty d?wi?kowej ( lepsza / gorsza )

- du?a podatno?? na uszkodzenia kabla
- brak 5.1 7.1 ( rzadko spotykane s?uchawki )
- Ograniczone ustawienia
- stosunkowo cichsze od USB


Co do JACK-owych s?uchawek nie bra?em pod uwag? mikrofonu . Je?eli interesuje cie mikrofon to odpadnie jeden plus co do korzystania z nich np w autobusie , no chyba ?e ci nie b?dzie przeszkadza? ?miech innych pasa?erĂłw :brawo: no i wybĂłr te? zmaleje ale nadal pozostanie du?y. S? s?uchawki z odpinanym mic. ale ma?o modeli.

Ja osobi?cie mam Logitech g930 a przed nimi mia?em G35 i pare innych przed G35 . Zmieni?em z G35 poniewa? stwierdzi?em ?e bardziej przydadz? mi si? bezprzewodowe no i to ?e mia?em zni?k? 35 % na logitecha :)
a i w G35 kabel jest troszk? sztywny ale za to w/g mnie nie do przeci?cia.

G930 ogĂłlnie:

5.1 / 7.1 8,5/10
2.0 / 2.1 8/10
+ b.du?o ustawie? d?wi?ku jak i klawiszy
+ gry i filmy naprawd? dobrze si? sprawuj?
+ zasi?g dobry
+ mic bardzo dobry gi?tki chowany



G35

5.1 / 7.1 8,5/10
2.0 / 2.1 9/10 ( ciut mocniejszy bass )
+ b.du?o ustawie? d?wi?ku jak i klawiszy
+ gry i filmy naprawd? dobrze si? sprawuj?
+ mic bardzo dobry gi?tki chowany



Pewnie zapomnia?em jeszcze o paru plusach jak i minusach ale jest 23:33 i jestem po 14 godzinach pracy wiec troszk? nie ogarniam :) :drunk: a i zapomnia?em doda? ze logitech daje pare rozmiarĂłw g?bek (gĂłrnych ) do regulacji s?uchawek. Dla mnie by?y bardzo wygodne i po nawet 7 godzinach nie odczuwa?em du?ego dyskonfortu w porĂłwnaniu do tankszych zestawĂłw.


Wiadomo jest jeszcze wiele wi?cej firm itp ale to dopiero w czasie wolnym napisze o nich. Druga firm? co bym poleci? to CREATIVE nie pami?tam modelu postaram si? pĂł?niej poda? . Co do s?uchawek USB to wydaje mi si? ?e maj? lepsze bassy , mo?e mi si? wydawa? ale takie odczucie mia?em (mo?liwe ze jest wi?kszy zakres dost?pnego napi?cia) . Dodam ?e mam w miar? dobr? kart? d?wi?kowa CREATIVE ELITE PRO wi?c porĂłwnanie jakie? tam mam i na niej te? testowa?em du?o rodzai g?o?nikĂłw jak by co :)

Moja opinia jest tylko informacyjna i osobi?cie polecam ods?ucha? u jakiego? kolegi swoich wybra?cĂłw , lub mi?o poprosi? pana w sklepie o przetestowanie, gdy? ka?dy ma inne wymagania co do d?wi?ku .


weso?ych :jupi:

a i zerknij ten link od qoobeq bo jest do?? ciekawy :spoko:
Ostatnio zmieniony przez spocony pelikan 2012-12-24, 00:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Poziom: 17 HP   0%   0/630
   MP   100%   301/301
   EXP   14%   6/41
Użytkownik [ZPTT]qoobeq 
Znajomy PTT




Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2011

Posty: 824
Skąd: UK
Wysłany: 2012-12-24, 13:46   

siciuwyspaPL napisał/a:

W/g mnie pierwsze pytanie USB czy JACK ?


Wed?ug mnie, tylko jack.

siciuwyspaPL napisał/a:

USB

+ Zintegrowana Karta muzyczna ( ogĂłlnie ka?da jest dobra )
+Mo?liwo?? wi?kszej regulacji d?wi?kĂłw, ciekawe oprogramowania edycji g?osu itp
+ b.du?a redukcja szumĂłw/zak?Ăłce? z??cza analogowego ( w porĂłwnaniu do Jacka )
+ brak k?opotĂłw z d?wi?kiem w grach jak i ich konfiguracj?
+ 5.1 ; 7.1 co si? cz??ciowo przydaje w grach.Ja osobi?cie nie gram bez 5.1 czy 7.1
+ plug and play



No w?a?nie, jak wywalasz ponad 400zl na s?uchawki, to nie ka?da karta muzyczna jest dobra, a na pewno ju? nie taka ktĂłra jest wbudowana w s?uchawki. Ciekawy software masz w ka?dej karcie muzycznej, te wbudowane w s?uchawki nie s? wyj?tkiem. No i nawet prawdziwe 7.1 w s?uchawkach mo?esz dorwa? na analogu (wspomniany w tym w?tku Razer Tiamat)

Plug and play i brak dodatkowych kosztĂłw zwi?zanych z wydatkami na kart? d?wi?kow? to jak dla mnie jedyne plusy.
 
     
Poziom: 25 HP   1%   14/1490
   MP   100%   711/711
   EXP   79%   58/73
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





Odwiedź nas



Wszelkie prawa zastrzeżone przez PTT-Klan.pl

Zakaz kopiowania jakichkolwiek elementów strony bez zgody autora!!!
Administracja nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wysylane przez userów!!

Rok Założenia: 2005

Modyfikacje: WoDzU

ForumUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownloadSzukajFAQ