Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wodzu
2012-01-02, 17:50
Nowy sprz?t- problem
Autor Wiadomość
Użytkownik paziek 
My Anus, My Stolec!



Informacje
Wiek: 38
Dołączył: 12 Lip 2010

Posty: 288
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-08-01, 21:37   

Ja u siebie mam Scythe Mugen 2, ale nie wiem czy jest te? na procki intela. Powiem tak... w pewnym momencie wiatraczek co? zacz?? g?o?no chodzi?, to si? wkurwi?em i go od??czy?em od pr?du. Procek prawie nie poczu? rĂł?nicy... ale trzeba przyzna?, ?e radiator tego ch?odzenia to ogromna koby?a.
 
 
     
Poziom: 15 HP   0%   0/488
   MP   100%   233/233
   EXP   88%   31/35
Użytkownik [ZPTT]amrac 
Znajomy PTT




Informacje
Wiek: 38
Dołączył: 06 Lut 2011

Posty: 66
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2011-08-07, 19:31   

Co do grafy to mam tak? sam? i na pewno nie wydoli w BF3 na wysokich detalach przy fajnej ilosci klatek.
 
 
     
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
Użytkownik [W]Spirit 
Braterstwo Broni

Dywizja Battlefield

Dywizja COD

Weteran




Informacje
Wiek: 28
Dołączył: 10 Paź 2010

Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-10, 16:32   

A jakie proponujecie s?uchawki i myszke?
_________________
" Niezależnie od sytuacji zawsze bądź po prostu sobą "
 
 
     
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Użytkownik [W]batar183 
Weteran




Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 04 Maj 2010

Posty: 940
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-08-10, 17:02   

Zale?y ile chcesz wyda? i jak? masz d?wi?kĂłwk?.
Jak cena nie gra roli to ze s?uchawek dla graczy polecam Roccat Kave 5.1 - cho? moim zdaniem warto da? dla tej jako?ci i tego efektu te 3 stĂłwy no ale ?eby da? im szans? si? wykaza? trzeba mie? dobr? dzwi?kĂłwk? (czyli kolejne 100~200 z? je?li nie masz) no i d?wi?k przestrzenny w grach daje du?ego kopa do skilla, szczegĂłlnie jak si? wczujesz, a z myszek jakiego? saiteka, logitecha, roccat te? dobre robi ale nigy nie mia?em ani nie znam nikogo kto ma wi?c ci nie powiem jak si? sprawdzaj? w rzeczywisto?ci. Razora si? nie kupuje bo 40~50% ceny p?acisz za znaczek.

Z ta?szych rzeczy to s?uchawki Sainhheisera modele HD, b?d? Plantronicsy GameCon ale modelu ci nie powiem(tutaj mo?e ci sweep pomĂłc) w zale?no?ci od kwoty dany model sobie dopasujesz, za? myszka A4 Techa, lub SteelSeries.
_________________
 
 
     
Poziom: 27 HP   1%   17/1795
   MP   100%   857/857
   EXP   27%   23/83
Użytkownik [W]Spirit 
Braterstwo Broni

Dywizja Battlefield

Dywizja COD

Weteran




Informacje
Wiek: 28
Dołączył: 10 Paź 2010

Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-10, 17:21   

A Creative Fatality? I co my?lisz o myszce bezprzewodowej? A kart? d?wi?kow? mam zintegrowan? w p?yt? g?Ăłwn? Asrock Z68 Pro3-M
_________________
" Niezależnie od sytuacji zawsze bądź po prostu sobą "
 
 
     
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Użytkownik [W]batar183 
Weteran




Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 04 Maj 2010

Posty: 940
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-08-10, 21:00   

Lepsze jako?ciowo w tej skali cen masz Plantronicsy lub Seinnheisery i to o du?o bardziej to s? przoduj?ce marki w systemach audio za Seinheisery nie jeden by zabi? a Plantronicsy ?wietnie radz? sobie w grach Creative'y nie grzesz? jako?ci? - nie s? z?e ale na dzisiejsze standardy mog?yby by? du?o lepsze + nie za du?e muszle m?cz?/uciskaj? uszy.

Co do dzwi?kĂłwki to masz realteka, je?li my?lisz o kompie dla gracza to pomy?l o d?wi?kĂłwce dobre sundblastery chodz? po 100~200 z? (wersje X-Fi) a jako?? w porĂłwnaniu do realteka ... bez komentarza - no mo?e si? skusz? - realtek jest po to aby mie? d?wi?k na kompie i na tym jego rola si? ko?czy bez ?adnych rewelacji :D
Mo?na te? o asusie pomysle? modele xonar, ok znalaz?em i to nie tak.
A wi?c bardzo dobr? opcj? jest Asus Xonar DG za ok 110~140 z? zale?y gdzie.


Co do myszki bezprzewodowej ... to nawet o tym nie my?l. Maj? one opĂł?nienia nie zawsze s? dok?adne itd, tak? myszk? do gier odradzi ci nawet sprzedawca w media markt.

Napisz jaki masz na to bud?et to ci podam moje typy. Gdzie? te? zanim kupi?em Roccaty czyta?em WIELKI TEST 60 s?uchawek dla graczy tylko nie zosta? mi po tym artykule ?aden link - mo?e sweep ma bo z nim na ten temat sporo gada?em.
_________________
 
 
     
Poziom: 27 HP   1%   17/1795
   MP   100%   857/857
   EXP   27%   23/83
Użytkownik paziek 
My Anus, My Stolec!



Informacje
Wiek: 38
Dołączył: 12 Lip 2010

Posty: 288
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-08-10, 22:21   

Spirit napisał/a:
A Creative Fatality? I co my?lisz o myszce bezprzewodowej? A kart? d?wi?kow? mam zintegrowan? w p?yt? g?Ăłwn? Asrock Z68 Pro3-M
Nie polecam. Tak jak napisa? batar - uciska uszy. GĂłwnianie wycisza otoczenie, mog? spokojnie rozmawia? bez ich zdejmowania.
Ja mam to: http://www.logitech.com/g...ts/devices/7248 tanie nie jest, ale mog? w tym siedzie? ca?y dzie? i praktycznie nie odczuj? zm?czenia, czy uciskania. Bardzo dobrze wyciszaj?, ma?o co s?ycha? z otoczenia; lekka wada takiego czego?, ?e dziwnie siebie s?ysz? jak rozmawiam, nie jestem pewien czy mĂłwi? g?o?no, czy jak. S?uchawki s? na USB, wi?c nie potrzebujesz jakiej? wypasionej karty, bo te maj? wbudowan?. Nawet daje rad?.

Je?li chodzi o Xonary, to one maj? EAX chyba do wersji 2.0, pĂł?niej emulacja software'owa, do tego niedok?adna, ale z tego co czyta?em to ujdzie. Sam mam Xonara 2D, ale w domu akurat mam s?uchawki na USB, wi?c nie powiem jak to dzia?a. Teraz Creative promuje OpenAL, tyle, ?e tak samo jak z EAX zmienili nagle licencje i ju? jest kupa. Nie ma open source :/

Je?li chodzi o myszki, to odradzam XTrust. Nie wiem co mnie wzi??o aby to kupi?, w ka?dym razie kupa. ?rodkowy przycisk mi ju? nie dzia?a, a do tego rolka si? czasem zacina. Myszka by?a niby pokryta jaki? gumo podobnym czym?, co to mia?o poprawia? chwyt, zw?aszcza przy spoconej d?oni, ale to gĂłwno po jakim? czasie si? star?o.
Raczej nie kupuj myszki z 20 przyciskami, pewnie b?dziesz korzysta? tylko z prawego, lewego, ?rodkowego i mo?e jednego lub obu z lewej strony po boku myszki. Reszta b?dzie tylko przeszkadza?... w ka?dym razie wg mnie.
Natomiast mo?liwo?? zmiany DPI "w locie" jest ca?kiem przydatn? funkcj?.
 
 
     
Poziom: 15 HP   0%   0/488
   MP   100%   233/233
   EXP   88%   31/35
Użytkownik [W]Spirit 
Braterstwo Broni

Dywizja Battlefield

Dywizja COD

Weteran




Informacje
Wiek: 28
Dołączył: 10 Paź 2010

Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-10, 22:32   

Hmm...my?l?, ?e mĂłj bud?et na te rzeczy to jakie? 300 z?.

[ Dodano: Pi? 12 Sie, 2011 ]
A jeszcze mam takie pytanie....z tym nowym sprz?tem praktycznie w ka?dej grze mam tylko po 60 fps....Licz?c na to, ?e w bc2 b?de mia? po 200 fps mam tylko 60...Mo?e kto? wie o co chodzi.
_________________
" Niezależnie od sytuacji zawsze bądź po prostu sobą "
Ostatnio zmieniony przez Spirit 2011-08-12, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Użytkownik [W]batar183 
Weteran




Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 04 Maj 2010

Posty: 940
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-05-31, 02:28   

No to tak s?uchawki jedyny s?uszny wybĂłr przy twoim bud?ecie: Plantronics GameCon 377

a co do myszki, to ja kupi?bym co? z tego:
1. A4-TECH XL-747H
2. Roccat Pyra
3. A4-TECH XL-750BF RED

EDIT:
ZrĂłb test jakim? benchmarkiem mo?e by? ventage i porĂłwnaj wynik z innymi podobnymi konfiguracjami.
Je?li masz wszystko na full ustawienia to przy tej karcie to wynik bardzo dobry dla BC2,
Sprawd? ile wyci?ga ci na niskich ustawieniach. Mo?esz si? pokusi? o podkr?cenie lekkie o jakie? 10~20% zegarĂłw na grafice. Sprawd? te? jak mocno obci??a - o ile z tych 60FPS spada podczas nagrywania frapsem (test dla half i full size)
Plus ?eby te 200 FPS wyci?gn?? musisz podkr?ci? proca, z tego co kojarz? Fatii ma do?? mocno swojego wykr?conego, no i gra na niskich.
_________________
 
 
     
Poziom: 27 HP   1%   17/1795
   MP   100%   857/857
   EXP   27%   23/83
Użytkownik [W]batar183 
Weteran




Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 04 Maj 2010

Posty: 940
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-08-14, 12:12   

No to jedziem.

Mo?na si? w podkr?canie bawi? w biosie - g?Ăłwnie zalecane przy pr?dko?ciach powy?ej 4.9 GHz ale sam program do??czany do p?yt g?Ăłwnych daje mo?liwo?? ingerencji w te opcje z poziomu windy. Program nazywa si? AXTU AsRock Extreme Utility wi?c to jest pierwsze z czym musisz si? zapozna? - ?atwy i przejrzysty, ?e twoja mama ci mo?e to zrobi? - poprzegl?daj zak?adki itd. Jak nie masz zainstalowanego domy?lnie to jest na p?ytce ze sterownikami do p?yty g?. Jednak sam BIOS na AsRockach te? jest bardzo przejrzysty dzi?ki interfejsowni UEFI i ja oponowa?bym aby? w biosie si? pobawi?, bo to strasznie brzmi a wcale nie boli i da nam wi?szk? kontrol? nad napi?ciami aby wszystko na ko?cu dopie?ci?.

Jednak zanim zaczniesz podkr?ca? musisz sobie ?ci?gn?? program do stresowania procka.
I jaki? co mierzy tempy. Z tego co widz? to temperaturami zajmie si? w/w AXTU, jednak dobrze ?ci?gn?? te? RealTemp, no i pozostaje ci do ?ci?gni?cia Prime95 (v2.4 najlepiej) aby sprawdza? stabilno?? procka pod obci??eniem oraz CPUZ aby monitorowa? co si? dzieje z mno?nikiem/napi?ciami.


Krokowo:
1. Pierwsze co to musimy za?o?y? ?e w ekstremalne podkr?canie si? na razie nie b?dziemy bawi?, wi?c interesuje nas granica 4,4~4,6 GHz zobaczymy czy tyle si? uda efektywnie ustawi?.

2. Kolejno w zwi?zku z pierszym musimy ustawi? dla Short Duration Power Limit oraz Long Duration Power Limit warto?ci 255 i dla opcji Long Duration Maintened warto?? 1 ale z tego co widz? deafultowo jest 1 wi?c zmienia? nie trzeba. Ten krok sprawi, ?e mno?nik przy maksymalnym obci??eniu nie b?dzie spada? na ni?szy dzi?ki czemu system nie b?dzie wywala? b??dĂłw. Dla podkr?cania powy?ej 4,6 GHz trzeba ustawi? po 300 W.

3. I zanim zaczniemy bawi? si? w podkr?canie musimy sprawdzi? jakie masz w tym momencie temperatury w stresie i idle. Dlatego uruchom Prime 95 i obserwuj RealTimem tempy po czym napisz ile masz. Bezpieczna granica dla SandyBridge przy stresie to max 65-70 stopni Celcjusza, a wi?c bardzo du?o i temp tu nie b?dzie przeszkod? aby do 4,5 dojecha? bo masz ch?odzonko kupione.

4. Podczas podkr?cania pocz?tkowego interesuj? nas 2 warto?ci
- pierwsza to mno?nik (CPU Ratio) deafultowo ustawiony na twoim na 34 bo 34x100MHz daje 3,4GHz.
- druga warto?? to napi?cie dla rdzenia (CPU Core Voltage) deafultowo ustawiona na 1.152 V warto?? maksymalna dla tej opcji to 1.52V -wg producenta blablabla, kolesie robi? po 1,57 ale to si? ju? trzeba zna? no i mie? mega ch?odzienie.

Takie mity i zabobony: nie mĂłwi?, ?e nie prawda ale jest to mniej wi?cej tak. Przewa?nie s?yszy si? ?e podkr?canie procesora mo?e wp?yn?? znacz?co na jego ?ywotno??. Fakt. W tym, ?e nikt nie mĂłwi, ?e ?ywotn?? procesora to 8~10 lat a podkr?cenie skrĂłci jego u?ytkowno?? do 6~7, w tym ?e kto u?ywa procka przez 6 lat ju? o 8~10 nie wspominam. Tutaj jednak wysokiego napi?cia mog? nie wytrzyma? bardziej komponenty na mobo, jednak przewa?nie uderza si? w ?cian?, ?e system nie wstaje i nic na to nie pomaga. A z tego co widz? kolesie powy?ej 5.2GHz jad? na VCore 1,54~1,57 -to tak dla info, no i to s? maniacy

A>I teraz tak jedziesz tak d?ugo mno?nikiem do gĂłry a? komputer nie b?dzie chcia? si? uruchomi?, w tym momencie podnosisz napi?cie a? wstanie.

B>Na samym pocz?tku mo?na zacz?? od drugiej strony, a wi?c daj od razu mno?nik na x44 a VCore 1.4 w tym momencie sprawd? temperatury i czy jest stabilny - je?li tak stopniowo zbijaj VCore w dĂł? a? nie wstanie i wrĂł? do ostatniej najni?szej , dla ktĂłrej wstawa?.
Efekt do jakiego si? d??y to jak najwi?kszy mno?nik przy jak najmniejszym VCore

UWAGA: pisz? to tylko raz wi?c pami?taj: po ka?dej zmianie ustawie? na inne po ktĂłrych wstanie komp trzeba sprawdzi? czy jest sabilny + monitorowa? temperatury - pami?taj za ka?dym razem.

Opcja A: da ci wi?ksze rozeznanie w terenie gdzie/kiedy/co si? dzieje.
Opcja B: jak wstanie przy x44 i 1,4 po czym uda ci si? znale?? optymalne napi?cie dla x44 to jedziesz dalej opcj? A. Mo?esz od samego pocz?tku jecha? opcj? A je?li si? boisz odrazu przeskoczy? o 1GHz.

S? te? takie warto?ci jak Voltage Agent i VTT (I/O Voltage) ale wydaje mi si? ?e nie b?dzie konieczne ich ruszanie do osi?gni?cia stabilno?ci przy tych taktowaniach. Chyba, ?e wyskoczy ci BlueScreen z ko?cĂłwk? 0000101 wtedy trzeba dowoltowa? VTT.
Voltage Agent dla ostatecznej stabilno?ci mo?na da? w przedziale 1~1.1V - ale nie wi?cej. Zwik?sza si? Voltage Agent je?li zwi?kszenie VCore nie daje rezultatu.

To tyle ile mog? pomĂłc na sucho, w razie problemĂłw pisz.
_________________
Ostatnio zmieniony przez batar183 2011-08-14, 13:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Poziom: 27 HP   1%   17/1795
   MP   100%   857/857
   EXP   27%   23/83
Użytkownik [W]Spirit 
Braterstwo Broni

Dywizja Battlefield

Dywizja COD

Weteran




Informacje
Wiek: 28
Dołączył: 10 Paź 2010

Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-14, 13:04   

Temp. w porz?dku. Po 10 minutach od uruchomienia Prime temp. s? w granicach 55-63. Mam troch? g?upi problem, gdy? przelecia?em ca?y bios ju? i nie moge nigdzie znale?? ani mno?nika, ani tych warto?ci ktĂłre s? w punkcie 2. Znalaz?em jedynie napi?cia
_________________
" Niezależnie od sytuacji zawsze bądź po prostu sobą "
 
 
     
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Użytkownik [W]batar183 
Weteran




Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 04 Maj 2010

Posty: 940
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-08-14, 13:21   

CPU Ratio

nad Napi?ciami - oczywi?cie ?eby mie? dost?p musisz da? CPU Ratio settings na Manual, na ty screenie te? jest opcja PLL Overvoltage daj j? na enabled.
A co do Short Duration Power Limit, Long Duration Power Limit powinno wyskoczy? po ustawieniu opcji turbo na Enabled, b?d? najwy?szej jaka tam jest mo?liwa
_________________
 
 
     
Poziom: 27 HP   1%   17/1795
   MP   100%   857/857
   EXP   27%   23/83
Użytkownik [W]Spirit 
Braterstwo Broni

Dywizja Battlefield

Dywizja COD

Weteran




Informacje
Wiek: 28
Dołączył: 10 Paź 2010

Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-14, 14:11   

Teraz mi si? nie chce komp odpali?....jest czarny ekran ciagle...po wejsciu do biosu vcore jest ciagle na poziomie 1.240 mimo ze ustawione jest 1.350 V

edit.....Hmmm....ci?gle jest co? nie tak bo ustawiam VCore na 1.350 V, a pokazuje ?e jest 1.280. Ustawie 1.400 V i nadal pokauje, ?e jest 1.280 V
_________________
" Niezależnie od sytuacji zawsze bądź po prostu sobą "
 
 
     
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Użytkownik [W]matiax 
Braterstwo Broni

Weteran




Informacje
Wiek: 53
Dołączył: 13 Mar 2009

Posty: 255
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-14, 16:20   

"urod?" niektĂłrych p?yt na niektĂłrych chipsetach jest to ?e si? s?abo albo wcale nie chca podkr?ca? . Trzeba kupi? dobra p?yt? albo jeszcze lepsza dla gikĂłw ;) . Nie poczyta?em jaka masz ale moze masz pecha ;(

Druga opcja to seria procesora jedne sa z wafla ze ?rodka a inne z brzegĂłw. jak co? zawsze zostaje restet biosu zwork? albo wyj?cie i w?o?enie baterii .

Najlepiej w google wpisa? jak ta p?yta reaguje na podkr?canie, czy jest jakas nowa wersja biosu, czy ten model procka ( chodzi o serie) te? si? dobrze podkr?ca

Myszke najlepiej kupi? pod r?ke - czyli idziesz do sklepu macasz ka?d? w r?ku i kupujesz t? ktĂłra ci dobrze le?y
 
 
     
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Użytkownik [W]batar183 
Weteran




Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 04 Maj 2010

Posty: 940
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-08-14, 19:16   

matiax to jest p?yta specjalnie do mocnego kr?cenia procĂłw, on poprsotu przegapia jak?? opcj? co? mu blokuje ustawienie napi?cia na sztywno

i co Spirit pomog?y ustawienia Short i Long Duration z poziomu AXTU ? bo to jest podstawa be tego b?dzie ci craszowa? bo skacze ci mno?nik w dĂł? pry maks obci??eniu + porĂłb zdj?cia twojego voltage control to ci powiem czy przypadkiem ci nei czyta te g?upie offset - to trzeba wy??czy? i ustawi? na sztywno napi?cia, a potem jak si? wykmini jakie chodz? to ustawi? mozna z offestem w??czonym a wi?c w


i jeszcze taka sparawa wy??cz Spread Spectrum,
_________________
 
 
     
Poziom: 27 HP   1%   17/1795
   MP   100%   857/857
   EXP   27%   23/83
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





Odwiedź nas



Wszelkie prawa zastrzeżone przez PTT-Klan.pl

Zakaz kopiowania jakichkolwiek elementów strony bez zgody autora!!!
Administracja nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wysylane przez userów!!

Rok Założenia: 2005

Modyfikacje: WoDzU

ForumUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownloadSzukajFAQ