Poprzedni temat «» Następny temat
Neostrada-przeci?zenia
Autor Wiadomość
Użytkownik [ZPTT]BloodMR 
Znajomy PTT




Informacje
Dołączył: 15 Mar 2010

Posty: 160
Skąd: Kielce
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-12, 11:12   Neostrada-przeci?zenia

Nie moge dojsc do konsensusu z Orange w sprawie przeci?ze? na mojej ulicy. Jedyne dzia?ania jakie podj?li w tej kwestii to obni?enie rachunku o 50 % za internet, co wql mnie nie satysfakcjonuje bo kurwa internet ktĂłry mi dostarczaj? to pora?ka predkosc do 0.4 mb/s przy pingu rz?du 700-1000 m/s. Tutaj moje pytanie czy kto? z was ma w orange i mial podobna sytuacje, czy uda?o sie zerwa? z nimi umow? ??
_________________
 
 
     
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   72%   18/25
Użytkownik [W]batar183 
Weteran




Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 04 Maj 2010

Posty: 940
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-02-12, 12:06   

Produkt nie jest zgodny z umow?*, nawet po prĂłbach poprawy tej sytuacji, nie dostarczaj? Ci tego na co zobowi?zali si? w umowie. [*ALE]

Rozwi?zanie umowy w tym przypadku nie wynika z twojej winy, wi?c raczej problemĂłw/kar finansowych w zwi?zku z tym nie powiniene? ponosi?.

No w?a?nie ale..
Tak mog?oby si? wydawa? na logik?. W rzeczywisto?ci tak rĂł?owo nie jest, bo co znaczy produkt nie zgodny z umow? - trzeba si? wczyta? w umow? co Orange w rzeczywisto?ci ci sprzedaje. Bo za?Ăł?my, ?e przyk?adowo przy internecie 2mb w umowie ?adnie pisze - transfer danych DO 2mb - no i w?a?nie co wg nich oznacza to "do" - jak bli?ej transfer nie jest okre?lony za zakres ten mo?e rĂłwnie? dobrze odpowiada? od 1kbps-2Mb. Sprawd? w zwi?zku z tym czy nie masz okre?lonego dolnego limitu transferu jaki zobowi?zali Ci si? dostarcza? - czy takie zobowi?zanie w umowie jest wypisane (w % czy stricte pr?dko?ci).

Dwa - masz pisemne reklamacje "produktu", b?d? protoko?y z wizyt technika, gdzie jasno stoi, jak niskie transfery s? w stosunku do deklarowanych - takie papierki mog? u?atwi? bez kosztowe przedterminowe rozwi?zanie Umowy.



Ale mimo wszystko to jest moja ocena w oparciu o obecne do?wiadczenia z rĂł?nymi tego typu us?ugami, a nie jestem alf?-omeg?.

Dlatego primo - http://uokik.gov.pl/rzecznicy_konsumentow.php
Wygoogluj sobie nr do rzecznika - to jest go?? co wie 1000 razy wi?cej ode mnie i z powodu takich spraw piastuje swoj? funkcj?.


I taka ma?a dygresja - Klient indywidualny - nie bĂłjcie si? negocjowa? umĂłw, nie podpisujcie co wam daj? pod gi?b?, zawsze mo?na cosik namiesza?.
_________________
 
 
     
Poziom: 27 HP   1%   17/1795
   MP   100%   857/857
   EXP   27%   23/83
Użytkownik [W]sweep 
Spoderman
Weteran




Informacje
Dołączył: 04 Maj 2010

Posty: 845
Skąd: Uć
Wysłany: 2013-02-12, 13:57   

Mia?em podobny problem z neti? (na kablach tepsy wi?c wszystko jasne). Rozwi?za?em z nimi umow? bo si? z niej nie wywi?zywali (bez dodatkowych kosztĂłw). Za?o?y?em gdzie indziej i jestem happy. Polecam zadzwoni? do obs?ugi klienta i spyta? si? czy te? tak mo?esz zrobi?, ewentualnie do urz?du ochrony konsumenta ?eby poradzili w przypadku kiedy orange (tepsa sic!) b?dzie co? kr?ci?.

Hmm, btw mam wra?enie ?e ju? ci to (komu??) Blood mĂłwi?em :P
Ostatnio zmieniony przez sweep 2013-02-12, 14:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   7%   6/78
Użytkownik [ZPTT]joksikPDG
Znajomy PTT



Informacje
Dołączył: 28 Paź 2012

Posty: 428
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2013-02-12, 14:46   

orange = tpsa wiec rĂł?nicy ju? nie zobaczysz ?adnej, jedyne co Ci mog? poleci?, mieszkasz w Kielcach, kliknij w http://www.upc.pl/ wpisz swoje dane zamieszkania, je?li jest mo?liwo?? podpi?cia rĂłb to od razu, po pierwsze rachunki ni?sze za wy?szy transfer, ms s? zajebiste do?? zno?ne, raz czy dwa s?ysza?em o s?abych pingach, ale masa kumpli maj?ca upc by?a zadowolona. TPSA olewa klienta np w ma?ych miejscowo?ciach bo wszystko jest na ich ??czach, mia?em netie przez 1,5 roku zajebisty niski ping pĂł? roku przed ko?cem umowy ping wysoki.
 
     
Poziom: 19 HP   1%   7/798
   MP   100%   381/381
   EXP   22%   11/49
Użytkownik [ZPTT]jajeczkoo 


Informacje
Dołączył: 19 Wrz 2012

Posty: 880
Skąd: xxx
Wysłany: 2013-02-12, 15:52   

joksikPDG napisał/a:
orange = tpsa wiec rĂł?nicy ju? nie zobaczysz ?adnej, jedyne co Ci mog? poleci?, mieszkasz w Kielcach, kliknij w http://www.upc.pl/ wpisz swoje dane zamieszkania, je?li jest mo?liwo?? podpi?cia rĂłb to od razu, po pierwsze rachunki ni?sze za wy?szy transfer, ms s? zajebiste do?? zno?ne, raz czy dwa s?ysza?em o s?abych pingach, ale masa kumpli maj?ca upc by?a zadowolona. TPSA olewa klienta np w ma?ych miejscowo?ciach bo wszystko jest na ich ??czach, mia?em netie przez 1,5 roku zajebisty niski ping pĂł? roku przed ko?cem umowy ping wysoki.


Kielce os.Barwinek ping 14 do jakiegos serwa w wawie, 30Mb/s 3Mb/s upload. Pingi sa ok Kielce juz jada na swiatlowodach. Blood chyba mieszka pod Kielcami z tego co pamietam a UPC tylko w strefie miejskiej i to nie na kazdym osiedlu bo jest jeszcze vectra. Ja bym z cwaniakami rozwiazal umowe z tytulu niezgodnosci z umowa bo brak mozliwosci korzystania z netu to raczej niezgodnosc i nie ma co sie sugerowac predkosciami ze w umowie jest np do 2Mb/s.
Ja mam w umowie z upc 30mb/s a jest 29,9 Mb/s a gdybam mial mniej niz nawet 28Mb/s to serwis bylby codziennie u mnie bo bym nie odpuscil. Na rynku jest taka konkurencja ze mozna wybierac. W pracy mam internet w play 4 Mb/s i bez problemu tluklem w battlefielda z pingiem 30/40 na modemie wielkosci paczki zapalek.
Ostatnio zmieniony przez jajeczkoo 2013-02-12, 16:00, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Poziom: 26 HP   2%   32/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   52%   41/78
Użytkownik [ZPTT]BloodMR 
Znajomy PTT




Informacje
Dołączył: 15 Mar 2010

Posty: 160
Skąd: Kielce
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-12, 20:12   

Batar ja mam podpisana umowe do 10mb/s, ale prĂłg minimalny jest 1 mb/s, tak?e nie wywi?zuj? si? z umowy i chyba najlepszym rozwi?zaniem b?dzie konsultacja z uokik. Tylko jeden maly haczyk jest taki ze umowa jest zawarta z moim ojcem, a aktualnie nie przebywa w Polsce.

Odno?nie internetu od UPC sprawdza?em i nie mam mo?liwo?ci pod??czenia, nie znajduje si? w strefie bo mieszkam od centrum miasta 8-10km. Mialem zamiar pod??czy? internet z Netii do 20mb/s (ale z tego co z nimi gada?em na chwile obecna moga mi dac 6mb/s) tyle ze nie chcialbym zeby sytuacja w taki sam sie powtĂłrzy?a.

Jakie? propozycje odno?nie internetu??

Juz nie ma TP S.A bo wykupilo go Orange i przez to jest taki burdel
_________________
 
 
     
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   72%   18/25
Użytkownik [B]N3SC 
Braterstwo Broni



Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 12 Lis 2011

Posty: 192
Wysłany: 2013-02-13, 00:04   

Ci?zko b?dzie zerwa? umow? ale warto ich postraszy? to wezm? si? za robot?. Co do tematu tps=netia=inne takie na kablach tps nie prawda, je?eli macie kable od tps to tylko neostrada - dlaczego:
u mnie na ulicy jeden kumpel ma netie , internet do 2mb/s - netia powiedzia?a ?e si? wi?cej nie da i dzia.?a mu on ?rednio , kole?anka ma co? innego( chyba t-mobile) jako? do 10mb/s ale maks ma 4mb/s wi?cej si? niby nie da , a ja posiadam neo od tps i mam 10/mbs i tyle mi osi?ga , ?adnie, stabilnie i taniej ni? u nich - a powĂłd jest prosty to s? ?acza tpsa wi?c widomo ?e b?d? oni dbali o swoich klientĂłw, to samo przy awariach u mnie technik jest maksymalnie na drugi dzie? u nich tyle ile ma maks czasu na umowie.
 
     
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   92%   25/27
Użytkownik [ZPTT]joksikPDG
Znajomy PTT



Informacje
Dołączył: 28 Paź 2012

Posty: 428
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2013-02-13, 15:02   

N3SC - nie zgodz? si? z tym, ja mam neo 10 mb/s a mam tylko 8,5, technicy kiedy? u mnie byli i mĂłwili, ?e mog? mie? nawet 20, dobrze ?e si? nie naci??em. Wszystko zale?y od zamieszkania, dlatego mog? Ci tylko wspĂł?czu?. Raczej nic z tym nie zrobisz ew. zerwij umow? i tylko neo. jestes na kablach tp tylko neo, na kablach netii tylko netie.

A takie firmy jak upc raczej watpie ze wyjda poza miasta :)

TPSA istnieje jako osobna firma wystarczy popatrzec na e-faktury, ale w?a?cicielem jest orange.
 
     
Poziom: 19 HP   1%   7/798
   MP   100%   381/381
   EXP   22%   11/49
Użytkownik [ZPTT]qoobeq 
Znajomy PTT




Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2011

Posty: 824
Skąd: UK
Wysłany: 2013-02-13, 20:09   

Kable kablami, nie wiem jak wygl?da sytuacja w PL, ale np w UK wi?kszo?? netĂłw (poza ?wiat?owodami) jest na kablach British Telecom, z tym ?e np. w przypadku O2 (ktĂłry kable od BT dzier?awi) na tym si? ko?czy. Sprz?t w centralkach O2 ma swĂłj. NiektĂłre firmy oficjalnie podaj?, ?e np nie b?dziesz dzieli? ??cza (czy jakiego? tam sprz?tu) z wi?cej ni? 30 innymi u?ytkownikami na centrali.
Nie mam poj?cia co si? z technicznego punktu widzenia dzieje z kablem poza moim mieszkaniem, ani jakiego sprz?tu dostawca netu u?ywa, ale mo?e warto popyta? podczas zawierania umowy jak to wygl?da. Bo na przyk?ad kable mo?esz mie? w Tepsie i Netii te same, ale Netia podepnie Ci? do 'huba' (czy jak to si? nazywa) z 50 osobami a Tepsa z 15.

Powy?sze jest tylko sugesti? popart? pĂł?faktami i moj? niewiedz? w temacie.
 
     
Poziom: 25 HP   1%   14/1490
   MP   100%   711/711
   EXP   79%   58/73
Użytkownik [ZPTT]joksikPDG
Znajomy PTT



Informacje
Dołączył: 28 Paź 2012

Posty: 428
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2013-02-13, 21:25   

np: Netia dzier?awi ca?? magistrale, nie ma w?asnych maszyn i to jest w?a?nie ten bĂłl :) inaczej ceny nie mog?yby by? tak konkurencyjne, bo tepsa by chcia?a nie wiadomo ile za dzier?aw? kabli. Po drugie w UK mo?e tylko tak mo?na podpisa? umow? o dzier?aw? musia?by? zobaczy? jakie ustawy prawne to reguluj?.
 
     
Poziom: 19 HP   1%   7/798
   MP   100%   381/381
   EXP   22%   11/49
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





Odwiedź nas



Wszelkie prawa zastrzeżone przez PTT-Klan.pl

Zakaz kopiowania jakichkolwiek elementów strony bez zgody autora!!!
Administracja nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wysylane przez userów!!

Rok Założenia: 2005

Modyfikacje: WoDzU

ForumUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownloadSzukajFAQ